ASUS MPC/VM31-BER330MN2 EU Cord L7
This product is no longer in our database. Please contact us if you need help to find a replacement product.
|
|
ASUS MPC/VM31-BER330MN2 EU Cord L7
|
Description
Specifications
ASUS VM31-BER330MN2. Product type: Mini PC barebone. Ethernet LAN (RJ-45) ports: 1. Wi-Fi standards: Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth version: 5.2
| Built-in processor | Yes |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor family | AMD Ryzen™ 3 |
| Processor generation | AMD Ryzen 10 Series |
| Processor model | 30 |
| Processor cores | 4 |
| Processor threads | 8 |
| Processor boost frequency | 4.1 GHz |
| Processor frequency | 2.4 GHz |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| L2 cache | 2 MB |
| L3 cache | 4 MB |
| Internal memory installed | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Storage drives installed | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Graphics card family | AMD |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 610M |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Product colour | Black |
| On/off switch | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product type | Mini PC barebone |
| Power supply type | External AC adapter |
| Width | 135 mm |
| Depth | 115 mm |
| Height | 35.8 mm |
| Weight | 360 g |
Please note that although care has been taken in the degree of relevancy, pictures are for
display purposes only, and product appearance may differ from what you see. If there are any
discrepancies between the product headline, description and picture, the correct information
will be in the product headline (i.e. computer systems may not come with monitors even if
pictured that way). If anything is unclear, please email support before placing your order.