ASUS MPC/VM31-G30046AN EU Cord L10
This product is no longer in our database. Please contact us if you need help to find a replacement product.
|
|
ASUS MPC/VM31-G30046AN EU Cord L10
-
Discrete Graphics
Not available
-
Memory
8GB
-
OS
Windows 11 Pro
-
CPU Model
30
|
Description
Specifications
ASUS VM31-G30046AN. Processor frequency: 2.4 GHz, Processor family: AMD Ryzen™ 3, Processor model: 30. Internal memory: 8 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 128 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon 610M. Wi-Fi. Operating system installed: Windows 11 Pro, Operating system architecture: 64-bit. Chassis type: Mini PC. Product type: Mini PC. Weight: 360 g. Product colour: Black
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor family | AMD Ryzen™ 3 |
| Processor generation | AMD Ryzen 10 Series |
| Processor model | 30 |
| Processor cores | 4 |
| Processor threads | 8 |
| Processor boost frequency | 4.1 GHz |
| Processor frequency | 2.4 GHz |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 128 GB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 128 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 128 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 610M |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Chassis type | Mini PC |
| Volume | 0.55 L |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product colour | Black |
| Product type | Mini PC |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Width | 135 mm |
| Depth | 115 mm |
| Height | 35.8 mm |
| Weight | 360 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 132 mm |
| Package height | 98.5 mm |
| Package weight | 1.3 kg |
| Display included | No |
Please note that although care has been taken in the degree of relevancy, pictures are for
display purposes only, and product appearance may differ from what you see. If there are any
discrepancies between the product headline, description and picture, the correct information
will be in the product headline (i.e. computer systems may not come with monitors even if
pictured that way). If anything is unclear, please email support before placing your order.