| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 3) |
| Processor model | 325 |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 8 |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Performance cores | 4 |
| Efficient cores | 0 |
| Low Power Efficient-cores | 4 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.5 GHz |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.4 GHz |
| Performance-core base frequency | 2.1 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.6 GHz |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 1600 MHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 25 W |
| Maximum turbo power | 55 W |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI datatype support on NPU | Int8 |
| AI software frameworks supported by NPU | ONNX RT, WebNN, Windows ML, OpenVINO |
| NPU performance up to | 47 TOPs |
| GPU performance up to | 40 TOPs |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| On-board graphics card 8K support | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| LAN controller | Intel I226-V |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 6.0 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| DC-in jack | Yes |
| Number of rear USB ports | 2 |
| Number of front USB ports | 3 |
| Chassis type | Mini PC |
| Colour name | Black |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Product colour | Black |
| Product type | Mini PC |
| Market positioning | Business |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Width | 144 mm |
| Depth | 117 mm |
| Height | 42 mm |
| Weight | 685 g |
| Package width | 206 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Package height | 171.5 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Display included | No |