APC C Cable Management - Rack cable management kit - black - for P/N: NBWL0355A, SMX2000LVNCUS, SMX2KR2UX145, SMX3000HV-BR, SMX3000LV2U-BR, SMX3KR2UNCX145
Frontpage
Components
Component Acc.
APC C Cable Management - Rack cable management kit - black - for P/N: NBWL0355A, SMX2000LVNCUS, SMX2KR2UX145, SMX3000HV-BR, SMX3000LV2U-BR, SMX3KR2UNCX145
|
|
APC C Cable Management - Rack cable management kit - black - for P/N: NBWL0355A, SMX2000LVNCUS, SMX2KR2UX145, SMX3000HV-BR, SMX3000LV2U-BR, SMX3KR2UNCX145
LEASING
( ex. sales tax)
Setup fee 0,-, invoice charge 0,-/month, minimum order 0,-. Freight and salestax (if applicable) are additional. On approved credit. Lease is selected as a payment option in the checkout.
|
Description
Specifications
This 6” wide, high capacity vertical cable manager AR8625 for 2 and 4 Post open frame racks features a double-sided cable channel with multiple internal cable tie-off locations and smooth plastic fingers at 1U increments for organized patching applications.
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Black |
| Built-in fan | No |
| Hot-swap | No |
| On/off switch | No |
| Castor wheels | No |
| Locking | No |
| Certification | UL, REACH |
| Width | 152 mm |
| Depth (max) | 66 cm |
| Height | 2134 mm |
| Weight | 29.9 kg |
| Package width | 826 mm |
| Package depth | 2287 mm |
| Package height | 304 mm |
| Package weight | 39 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 118.34 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Please note that although care has been taken in the degree of relevancy, pictures are for
display purposes only, and product appearance may differ from what you see. If there are any
discrepancies between the product headline, description and picture, the correct information
will be in the product headline (i.e. computer systems may not come with monitors even if
pictured that way). If anything is unclear, please email support before placing your order.